PUR Izolace

PUR izolace  je pěnová izolační hmota, která se nanáší stříkáním. Má polotuhou konzistenci a není toxická. Zajišťuje odolnost proti větru a úplné těsnění dutin na stropech a stěnách. Díky těmto hodnotám nepronikne do interiéru horký ani studený vzduch.

PUR izolace vytvoří tzv. vzduchový zámek a zabrání, aby v ní proudil vzduch nebo kondenzovala voda. Tím pádem nedochází k vlhnutí izolace a nesnižuje se její izolační schopnost.

Důležité upozornění:

Dodáváme několik druhů pěnových izolací. Uzavřená struktura buněk je vynikající do vlhkého prostředí, ale leze použít i jako otevřená struktura buněk v suchém prostředí . Dále střešní pěnu, která je vhodná pro stávající, ale i nové střechy a aplikuje se na jejich venkovní části. Dodáváme také vstřikovací litou pěnu, která se používá k utěsnění různých dutin. Kombinace pěny a hydroizolačního nátěru Vám zajistí střechu s dlouhou životností.

Příklad nekvalitní a špatně aplikované pěny

 • Chybně aplikovaná pěna nedrží, odpadá z podkladu a drolí se.
 • Vznikají tzv. tepelné mosty a voda v izolaci kondenzuje.

PUR izolace samozřejmě stěny izoluje, ale díky své neprodyšnosti a vynikající přilnavosti k většině stavebních materiálů slouží i jako těsnění proti hluku. PUR izolacese dá také využít jako univerzální izolace. Na rozdíl od jiných izolačních materiálů (např. skelné vaty). Díky svým jedinečným vlastnostem vede použití PUR izolace k trvalým úsporám energie a ke zdravějšímu bydlení bez plísní.

Jak dlouho se PUR izolace používá?

PUR izolace se používá již více jak 40 let .

Z čeho se PUR izolace vyrábí?

Při výrobě izolační pěny se používají polyoly, které neobsahují formaldehydy ani plyny poškozující ozónovou vrstvu, na rozdíl od jejích levnějších kopií. Stříkaná izolace se skládá z několika miliónů miniaturních komůrek, které jsou vyplněny vzduchem, a tím pádem chrání zdivo před vlhkostí.

Jaké jsou výhody PUR izolace?

 • Rychlá aplikace nástřikem, žádné tepelné mosty ani netěsnosti a vrstvy bez spár.
 • Při vyplňování stávajících dutin není nutná demontáž stavebního prvku. Vhodná pro dodatečné zateplení domů typu Okal apod.
 • Dokonale izoluje i bez mechanického ukotvení
 • Nezatěžuje konstrukci
 • Snadná izolace hůře dostupných míst na střechách
 • Dlouhá životnost
 • Nízké náklady na údržbu
 • Široké spektrum využití
 • 4 varianty izolace dle druhu využití
 • Zcela vyplní všechny mezery
 • Zamezuje úniku tepla a sníží náklady na topení o 40 až 70%

DRUHY PĚNOVÝCH IZOLACÍ

 

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI IZOLAČNÍ PĚNOU S OTEVŘENOU A UZAVŘENOU STRUKTUROU BUNĚK

Stříkaná izolační pěna nabízí 2 hlavní druhy. EXY 09 s otevřenou strukturou buněk a EXY 39 s uzavřenou strukturou buněk. Izolace s uzavřenou strukturou buněk má vyšší hustotu, je difuzně uzavřená ,,nedýchá,, a má větší izolační hodnoty. S tím souvisí také vyšší cena.

Díky odlišným vlastnostem pěn s otevřenou a uzavřenou strukturou buněk se liší jejich vhodné použití. Stříkané izolační pěny s uzavřenou strukturou buněk jsou ideální k izolaci sklepů, suterénů, podlah, koupelen, nebo jako zateplení hal, průmyslovích objektů apod, všude tam, kde je kladen důraz na potřebnou ochranu před vlhkostí. Izolační vrstva zároveň zpevní povrch a zvýší tepelnou hodnotu označovanou písmenem R.

Oproti izolační pěny s otevřenou strukturou buněk , propouštějí vodní páry - dýchají, jsou tak ideální volbou pro nízkoenergetické a pasivní domy, dřevostavby nebo k rekonstrukci starších objektů ,či doizolování stávajících staveb. Vhodné je použítí v interiéru například k izolaci podkroví, půdy, stavebních příček apod.    

 Jaký je rozdíl mezi izolační pěnou s otevřenou a uzavřenou strukturou buněk

 

Jak fungují pěnové izolace ? Kde seženu podrobné informace? Kontaktujte nás telefonicky, nebo prostřednictvím kontaktního formuláře

Návštěva technika, konzultace , zaměření a zhotovení kalkulace přímo ve vašem objektu je zdarma.

Aktuality

MODERNÍ BYDLENÍ A ZAHRADA 6.-8.února 2015

2.2.2015 10:30

Navštivte Nás na Pardubické Výstavě ,,Moderní bydlení a zahrada,, která se koná 6.-8.února 2015 v ČEZ Aréně

Všechny aktuality »

Rychlý kontakt

Telefon:

+420 776 822 228

E-mail:

info@termoaplikacni.cz