Nejčastější dotazy

Jaké je složení stříkané pěnové izolace?

Stříkaná pěna, je směs dvou látek (pryskyřice a Izokyanátu), při jejichž smíchání pod určitou teplotou a tlakem vznikne směs, ve které nadouvadla vytvoří obrovské množství malých vzduchových bublinek. Směs pomocí nadouvadel expanduje na 50 až 150 násobek svého původního objemu, v závislosti na druhu použitých nadouvadel. U pěny FL 500 jsou používána nadouvadla na vodní bázi. Pěny dělíme dle vzniklé buněčné struktury na otevřenou, nebo uzavřenou strukturu buněk.

Kde všude je možné stříkanou pěnovou izolaci použít?

Stříkanou pěnovou izolací lze nahradit prakticky veškeré tzv. klasické izolační postupy a materiály, ať tepelně izolační, tak hydroizolační při výstavbě, nebo rekonstrukci objektů. Používá se od izolace základů, podlah, až po izolaci obvodového pláště budov a střech. Každá pěnová izolace má své technické parametry a vlastnosti. Odborníci naší firmy vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.

Jaký je rozdíl mezi pěnou Foam-Lok od firmy Lapolla a jinými výrobci?

V Kanadě všichni výrobci izolační pěny musí být v souladu se zákonem CAN ULC 705,1. Všechny izolační pěny, které se prodávají v Kanadě, nesmí obsahovat žádné CFC (chlorfenol Fluoro Carbons), VOC (těkavé organické sloučeniny), HCFC (Hydro chlorfenol Fluro Carbons), a musí mít řadu CCMC. V současné době existují pouze tři hlavní výrobci pěny - Lapolla, je jednou z těchto firem. Určitě jste slyšeli i o jiných izolačních pěnách, ale všechny jsou vyrobeny jedním ze tří výše uvedených výrobců. V budoucnu se očekává, že další výrobci budou přibývat. Některé firmy tvrdí, že používají směs, která je vyrobena na sojové bázi a podobě. Protože ale sojová báze představuje méně než 2% produktu, máme pocit, že se jedná o zavádějící informace.

Jak dlouho vydrží stříkaná pěna?

Správně nainstalovaná pěna nemění svůj tvar a vydrží po celou dobu životnosti budovy. Stříkaná pěna drží velmi pevně a prakticky přilne na všechny podklady a je schopna se flexibilně prizpůsobit pohybu budovy.

Mohu nastříkat pěnovou izolaci na betonové zdi ve sklepě?

Ano, a to nejen na vnitřní stěny, ale i na venkovní zdi, například jako izolace základu před zasypáním hlínou.

Kde je možné stříkanou pěnu použít?

Stříkaná pěnova izolace se používá k téměř libovolné aplikaci od izolace základu, až po izolaci střech. Nicméně každá pěnová izolace má své aplikačni vlastnosti. Pro izolaci základu není doporučeno používat otevřené buněčné pěny, pro tento druh se používá zavřená struktura buňky. Odborníci naší firmy Vám rádi doporučí použití pro danou aplikaci.

Máte-li jakýkoliv jiný dotaz. Kontaktujte nás.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Aktuality

MODERNÍ BYDLENÍ A ZAHRADA 6.-8.února 2015

2.2.2015 10:30

Navštivte Nás na Pardubické Výstavě ,,Moderní bydlení a zahrada,, která se koná 6.-8.února 2015 v ČEZ Aréně

Všechny aktuality »

Rychlý kontakt

Telefon:

+420 776 822 228

E-mail:

info@termoaplikacni.cz