Foam-Lok™ 500 Retrofit

Speciální typ pěny užívaný k zateplení komerčních i obytných budov. Izolace má odlišnou recepturu a způsob aplikace než ostatní pěny. Jedná se o vstřikovací izolaci tzv. Injection Foam Insulation nebo také o izolaci s nástřikem pěny na určité místo do konkrétních dutin tzv. Pour-in-Place Foam Insulation.

Izolační pěna Foam-Lok500 Retrofit nevyžaduje demontáž stavebního prvku, protože se vstřikuje do stěny malým otvorem. To skýtá mnohé výhody pro zákazníky, kteří nechtějí demontovat některé stavební prvky, ale přesto chtějí svoji stavbu zateplit.

Firma Honter Company je jedinou společností na trhu, která dováží a distribuuje stříkanou a vstřikovanou izolační pěnu Foam-Lok 500, jež je vyráběna v USA společností Lapolla.

Aplikace

Izolace Foam-Lok™ 500 Retrofit se vstřikuje otvory vyvrtanými do vnějšího (vnitřního) pláště  budovy nebo do jejích dutých míst. Pěna poté expanduje, ale díky svému speciálnímu vývoji neroztrhne ani neponičí místo aplikace. Je proto vhodná k zateplení již stávajících stavebních konstrukcí.

Pěna se zvětší na 30 až 120 násobek svého původního objemu v kapalném stavu. Nejdříve se aplikuje malým otvorem ve zdi a až poté proběhne chemická reakce a pěna začne expandovat a tím zcela zaplní obsah dutiny.

Izolační pěnu Foam-Lok™ 500 Retrofit lze použít v místech, kde není možné provádět klasický nástřik, anebo jako doplněk stříkané pěny. Tento typ pěny se skvěle hodí při stavebních úpravách, kdy je zapotřebí zvýšit tepelnou izolaci, avšak není možné odstranit stávající obložení zdiva. Příkladem můžou být takzvané okalové domy.

Výhody vstřikované izolační pěny Foam-Lok™ 500 Retrofit

Výhodami izolační pěny Foam-Lok500 Retrofit je možnost zateplení již stávající stavební konstrukce. Jednoduchá a rychlá aplikace bez dodatečných stavebních úprav. Šetrnost k životnímu prostředí a vysoká úspora energií.

  • je šetrná k životnímu prostředí
  • výborně redukuje hluk
  • nesráží se
  • lze ji aplikovat již na stávající stavební konstrukce
  • není nutná demontáž stavebních prvků

Důležité upozornění:

Firma HONTER dodává jako jediná několik druhů pěnových izolací. Vyrábí pěny jak do vlhkého, tak i do suchého prostředí. Dále střešní pěnu, která je vhodná pro stávající, ale i nové střechy a aplikuje se na jejich venkovní části. Vyrábí také vstřikovací pěnu, která se používá k utěsnění různých dutin. Kombinace pěny a hydroizolačního nátěru Vám zajistí střechu s dlouhou životností.

Máte-li dotaz ohledně použití této pěny. Kontaktujte nás.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Aktuality

MODERNÍ BYDLENÍ A ZAHRADA 6.-8.února 2015

2.2.2015 10:30

Navštivte Nás na Pardubické Výstavě ,,Moderní bydlení a zahrada,, která se koná 6.-8.února 2015 v ČEZ Aréně

Všechny aktuality »

Rychlý kontakt

Telefon:

+420 776 822 228

E-mail:

info@termoaplikacni.cz

newtherm