Foam-Lok™ 2000

Pěnová izolace Foam-Lok 2000 je vhodná pro izolaci interiérů a exteriérů a do míst, kde může dojít k zatékání. Tato izolace má uzavřenou strukturu buněk. Aplikuje se nástřikem, který nevyžaduje parazobranu. Pěna je šetrná k životnímu prostředí a významně snižuje náklady na energie. Foam-Lok 2000 nepropouští a nenasává vodu, a proto se jedná o průlomovou technologii v oblasti zateplení vlhkých budov.

Foam-Lok 2000 trvale přilne k podkladu a tím minimalizuje ztráty vzduchu. Pokud se tento typ pěny aplikuje na základy nebo podlahy vytvoří vodotěsnou zábranu a dokonale izoluje budovu proti průsaku.

Aplikace

Pěnová izolace Foam-Lok™ 2000 se aplikuje nástřikem směsi na podklad a během několika vteřin zvětší svůj objem padesátkrát a zaplní všechny dutiny a štěrbiny. Výhodou je, že výborně přilne ke stavební konstrukci a je pružná při sesedání zdiva i při pohybech stavby. Dokonale utěsní plášť budovy, neprohýbá se, nesedá si, nesmršťuje se po celou dobu životnosti stavby. Má lepší tepelně-izolační vlastnosti než běžně používané izolace jako například čedičová vata, skelná vata celulózová izolace nebo polystyren. Hydroizolační vlastnosti jsou lepší než u asfaltových lepenek a fólií, protože nevytváří spoje. Aplikace je velmi rychlá. Pěna tvrdne již za několik minut a lze na ni nanášet další vrstvy (sádrokarton, beton, nátěry). Tímto se celý proces stavby zrychlí.

Izolace je zdravotně nezávadná a neuvolňují se z ní žádné jedovaté látky.

Uzavřená struktura buněk

Stříkaná pěnová izolace Foam-Lok™ 2000 má uzavřenou strukturu buněk a díky tomu patří mezi nejúčinnější dostupné izolační materiály. Součinitel tepelné vodivosti je 0,0206 [W/(m. K)] a hustota pěny je asi 41 Kg/m3 . Struktura  Foam-Lok™ 2000 je složena z několika miliónů miniaturních uzavřených buněk. Díky tomu má velice efektivní izolační vlastnosti. Zajišťuje zvukovou a vzduchovou bariéru a je odolná vůči vodě, ale i chemickým látkám. Další výhodou je její tuhost a pevnost.

Výhody stříkané pěnové izolace Foam-Lok™ 2000

 • Výborná přilnavost k podkladu
 • Velice rychlá aplikace
 • Úspora energie až o 70%
 • Nevytváří tepelné mosty
 • Izoluje i těžko dostupná místa
 • Zabraňuje růstu plísní
 • Je šetrná k životnímu prostředí
 • Snižuje náklady na vytápění (chlazení)
 • Je dokonale vzduchotěsná
 • Izoluje stavbu proti vlhkosti
 • Snižuje prostup tepla stavební konstrukcí

Foam-Lok 2000 je správnou volbou pro kvalitní zateplení budov a významné snížení jejich energetické náročnosti.

Důležité upozornění:

Firma HONTER dodává jako jediná několik druhů pěnových izolací. Vyrábí pěny jak do vlhkého, tak i do suchého prostředí. Dále střešní pěnu, která je vhodná pro stávající, ale i nové střechy a aplikuje se na jejich venkovní části. Vyrábí také vstřikovací pěnu, která se používá k utěsnění různých dutin. Kombinace pěny a hydroizolačního nátěru Vám zajistí střechu s dlouhou životností.

Máte-li dotaz ohledně použití této pěny. Kontaktujte nás.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Aktuality

MODERNÍ BYDLENÍ A ZAHRADA 6.-8.února 2015

2.2.2015 10:30

Navštivte Nás na Pardubické Výstavě ,,Moderní bydlení a zahrada,, která se koná 6.-8.února 2015 v ČEZ Aréně

Všechny aktuality »

Rychlý kontakt

Telefon:

+420 776 822 228

E-mail:

info@termoaplikacni.cz

newtherm